Zezwolenie na pobyt czasowy dla cudzoziemców w większości przypadków nie wiąże się z wolnym dostępem do rynku pracy. Posiadacze kart pobytu, aby móc podjąć pracę bądź ją zmienić, muszą uzyskać odpowiednie zezwolenie, dokonać zmiany lub wymiany karty pobytu. Wszystko zależy od powodów, na podstawie których została wydana karta pobytu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego procesu serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie tematyczne w ramach projektu Migrant Stacja, którego tematem będzie: „Legalizacja pracy w Polsce dla posiadaczy kart pobytu – procedury, rozwiązania”.

Podczas spotkania zostaną omówione przepisy regulujące możliwość podjęcia pracy dla osób już przebywających w Polsce na podstawie karty pobytu, procedury zmiany oraz wymiany tego dokumentu. Zajmiemy się również przypadkami osób czekających na kartę pobytu, posiadających pieczęć w paszporcie – możliwość podjęcia pracy i zmiany pracodawcy.

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Migrantów na Rynku Pracy „EWL”.

Dla kogo:

Spotkanie skierowane jest w szczególności do osób, które przebywają w Polsce na podstawie kart pobytu i chciałyby podjąć pracę, bądź dla osób, które wykonują pracę na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę a chciałyby zmienić pracodawcę.

Miejsce:

Spotkanie odbędzie się 20 maja o godzinie 13.30 w budynku Dworca Zachodniego PKS, na antresoli przy hali głównej dworca (pomieszczenie obok Punktu Informacyjnego dla cudzoziemców). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.