Zapraszamy na kolejne spotkanie tematyczne dotyczące ruchu bezwizowego, które odbędzie się 29 czerwca o godz. 16.30 w budynku Dworca Zachodniego PKS, na antresoli przy hali głównej dworca .

Czy nowe prawo unijne zmienia zasady podejmowania pracy w Polsce? Weź udział w naszym spotkaniu i przekonaj się, jakie ułatwienia ruch bezwizowy przyniesie cudzoziemcom i pracodawcom chcących ich zatrudnić.

Zapisy na spotkanie pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na spotkanie zapraszamy tylko i wyłącznie cudzoziemców mieszkających w Polsce. Liczba miejsc ograniczona.

Spotkanie poprowadzi prawniczka ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej Pani Aleksandra Pulchny.

 

 

 

Zezwolenie na pobyt czasowy dla cudzoziemców w większości przypadków nie wiąże się z wolnym dostępem do rynku pracy. Posiadacze kart pobytu, aby móc podjąć pracę bądź ją zmienić, muszą uzyskać odpowiednie zezwolenie, dokonać zmiany lub wymiany karty pobytu. Wszystko zależy od powodów, na podstawie których została wydana karta pobytu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego procesu serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie tematyczne w ramach projektu Migrant Stacja, którego tematem będzie: „Legalizacja pracy w Polsce dla posiadaczy kart pobytu – procedury, rozwiązania”.

Podczas spotkania zostaną omówione przepisy regulujące możliwość podjęcia pracy dla osób już przebywających w Polsce na podstawie karty pobytu, procedury zmiany oraz wymiany tego dokumentu. Zajmiemy się również przypadkami osób czekających na kartę pobytu, posiadających pieczęć w paszporcie – możliwość podjęcia pracy i zmiany pracodawcy.

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Migrantów na Rynku Pracy „EWL”.

 

Dla kogo:

Spotkanie skierowane jest w szczególności do osób, które przebywają w Polsce na podstawie kart pobytu i chciałyby podjąć pracę, bądź dla osób, które wykonują pracę na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę a chciałyby zmienić pracodawcę.

 

Miejsce:

Spotkanie odbędzie się 20 maja o godzinie 13.30 w budynku Dworca Zachodniego PKS, na antresoli przy hali głównej dworca (pomieszczenie obok Punktu Informacyjnego dla cudzoziemców). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z przyjemnością chcemy poinformować o inauguracyjnym otwarciu projektu „Migrant Stacja”, podczas którego mieliśmy zaszczyt gościć Pana Andrzeja Padzińskiego z Polonus S.A., Paulinę Adamczak z Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, a także Bogusławę Domańską z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Otwarcie Punktu Informacyjnego odbędzie się 15 maja w poniedziałek. Godziny pracy Punktu w następnym tygodniu:

 

poniedziałek 9.00 - 13.00

wtorek - 9.00 - 13.00

środa 10.00 - 13.00 ; 17.30 - 19.00

czwartek zamknięte

piątek 12.00 - 19.00 przerwa 17-17.30


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych procedurami pobytu i pracy w Polsce.

 

Pragniemy z przyjemnością poinformować o oficjalnym rozpoczęciu projektu „Migrant Stacja”, który zostanie zainaugurowany 11 maja otwarciem punktu informacyjnego dla cudzoziemców w Warszawie. Wraz z rosnącą skalą zatrudnienia cudzoziemców w Polsce, potrzeba znajomości praw i obowiązków na rynku pracy wśród migrantów jest obecnie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Uproszczone procedury legalizacyjne oraz rosnąca chęć zatrudniania cudzoziemców przez polskich pracodawców nie zawsze przekładają się jednak na bezpieczeństwo wykonywanej pracy.

Nie dla wszystkich święta Bożego Narodzenia są tak samo radosne.  Fundacja Wspierania Migrantów na Rynku Pracy "EWL" we współpracy z parafią greckokatolicką Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie przygotowują tym roku niespodziankę dla wiernych skupionych wokół cerkwi na Miodowej 16, organizując w dniu 6 stycznia uroczystą kolację wigilijną w ramach akcji „W cerkwi, przy wigilijnym stole”.  Większość uczestników to migranci z Ukrainy.

Zapraszamy na nową stronę internetową naszej fundacji, na której znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące naszej organizacji, aktualności związane z naszą działalnością a także praktyczne porady zarówno dla polskich pracodawców zatrudniających cudzoziemców jak  również dla imigrantów poszukujących w Polsce zatrudnienia.

Nasi eksperci – praktycy zajmujący się kwestiami dotyczącymi legalizacji pobytu i pracy -  odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania. Zachęcamy do kontaktu.  

Założona w 2015 roku Fundacja Na Rzecz Wspierania Migrantów Na Rynku Pracy "EWL" ma na celu inicjowanie i wspieranie działań związanych z obecnością obcokrajowców  na polskim rynku pracy. Fundacja prowadzi również działalność charytatywną, skierowaną głównie do cudzoziemców znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej lub finansowej.

Więcej informacji o nas znajduje się w dziale O fundacji

27 czerwca w centrum konferencyjnym „Zielna” w Warszawie odbyło się trzecie spotkanie eksperckie, podsumowujące projekt „Bezpieczna praca w Polsce”. W konferencji zorganizowanej przez Agencję EWL we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych oraz Fundacją „Nasz Wybór”, zatytułowanej „Bezpieczeństwo pracy a atrakcyjność polskiego rynku dla cudzoziemców”, wzięli udział przedstawiciele instytucji rynku pracy, jak i sami migranci.

Pragniemy z przyjemnością poinformować o oficjalnym otwarciu punktu informacyjnego dla cudzoziemców, które będzie miało miejsce 1 lipca bieżącego roku o godzinie 15. Punkt informacyjny stanowić ma odpowiedź na potrzeby informacyjne cudzoziemców odwiedzających dworzec, zwłaszcza tych pochodzących z Ukrainy. Osoby te zazwyczaj nie mają dostępu do informacji o warunkach pobytu i pracy w Polsce, stając się łatwym celem dla nieuczciwych pośredników i pracodawców.

W sobotę 27 czerwca w Centrum Konferencyjnym "Zielna" w Warszawie (ul. Zielna 37, sala wystawowa) odbędzie się konferencja "Bezpieczeństwo pracy a atrakcyjność polskiego rynku dla cudzoziemców", podsumowująca roczny projekt integracji obywateli państw trzecich na polskim rynku pracy "Bezpieczna praca w Polsce". Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Fundacją "Nasz Wybór" oraz Krajowym Punktem Kontaktowym Europejskiej Sieci Migracyjnej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Patronat medialny nad spotkaniem objął portal HRStandard.pl.

Chcesz dowiedzieć
się więcej?

 

Zadzwoń:
+48 505 537 131

Lub napisz:
kontakt@fundacjaewl.pl